Alates 1. juulist 2017 kehtib Pärnu linnaliinidel ja lähiliinidel (liinid nr. 39, 40 – Sindi ja nr. 57 - Sauga) elektroonilisel bussikaardil põhinev piletisüsteem. Piletihinnad ja soodustused varasemaga võrreldes ei ole muutunud. Iga bussi sisenemine tuleb nüüd bussikaardi abil bussis, ukse juures asuva validaatori abil registreerida, n-ö valideerida. Valideerimiseks tuleb asetada bussikaart validaatori allosas oleva käekujutisega märgistatud ala lähedusse.

Bussikaart on plastikkaart ja selle põhimõte on väga sarnane pangakaardile. Bussikaardile saab osta igat liiki täis- ja soodushinnaga perioodipileteid, vormistada tasuta sõidu õigust ja kanda raha bussis tunnipileti ostmiseks. Kaarti saab osta piletimüügikohtadest hinnaga 2 eurot. Kui on olemas Tallinna, Tartu vm bussikaart, ei ole vaja eraldi Pärnumaa kaarti osta.

Täis- ja sooduspiletite ostmine ja 65+ vanuste inimeste tasutasõidu vormistamine on võimalik piletimüügikohtades alates 15. juunist (R-kioskites hiljemalt 26. juunist). Alates 30. juunist saab seda teha ka iseteeninduses www.parnu.pilet.ee või mobiiltelefoniga. Sooduspileti ostmiseks on vajalik ID-kaart.

Piletimüügikohad on R-kioskid, Selverite infoletid, Omniva teeninduspunktid (Pärnu, Sauga, Paikuse, Sindi, Vändra, Pärnu-Jaagupi, Tõstamaa, Lavassaare) ja Pärnu bussijaama kassad (Ringi 3). Piletimüügikohtades saab bussikaardiga kaasa uue piletisüsteemi infovoldiku vastavalt soovile kas eesti, vene või inglise keeles.

Üle-eestilise tasuta sõiduõigusega isikutel ei pea bussikaarti olema ning nemad ei ole kohustatud oma sõite valideerima. 65+ ja teistel linnavalitsuse poolt antud tasuta sõidu õigusega isikutel on võimalus saada esimene kaart tasuta. Tasuta kaarte väljastavad Pärnu Bussijaama kassad.

Bussijaam on esialgu ka ainuke koht, kus saavad oma soodustuse õiguse kanda bussikaardile puuduva töövõimega isikud (töövõime kaardi ja ID- kaardi alusel), keskmise või raske puudega 18-aastased ja vanemad isikud (SKA otsuse või puudega isiku kaardi ja ID-kaardi alusel) ning Pärnu linnavalitsuse poolt antud tasuta sõidu tõendiga sõitvad isikud (tõendi ja ID-kaardi alusel). Uute kaartide saamiseks tuleb esitada avaldus linnavalitsusele.

Sama bussikaart töötab küll nii linna- kui lähiliini bussides, kuid esialgu ei hakka bussikaardile ostetud linnaliinide piletid ja soodustused kehtima lähiliinidel ja vastupidi. Samale bussikaardile laetud rahaga saab aga sõitu valideerides osta tunnipileti nii linna- kui lähiliini bussis. See on odavam kui bussijuhilt ostes. Erinevalt varasemast kehtib linnaliinidel bussijuhilt ostetud pilet ainult selles bussis ja ühes sõidusuunas.

Senised paberist üksikpiletid ja päevapiletid on kasutatavad kuni 30. juunini 2017 (kaasa arvatud). Alates 1. juulist 2017 ei saa neid pileteid enam kasutada, sest bussides ei ole enam kompostreid. Pileteid tagasi ei osteta!

Paberist Pärnu linnaliinide 30-päeva pileteid ja lähiliinide nr. 39, 40 ja 57 kuupileteid (nn. perioodipiletid) saab soetada kuni 30.juunini alguskuupäevaga kuni 31.august 2017. Paberist perioodipiletid kehtivad kehtivusaja lõpuni.

Uus piletisüsteem on uus nii sõitjatele kui ka teenindajatele. Kogemused tulevad kasutamise ja töö käigus. Soovime kõigile meile üleminekuks uutele piletitele mõistmist ja kannatust ning kavalust, kuidas mitte pikki järjekordi tekitada. Meil on aega veel!

 

Lisainfo:

  • tasuta infotelefon 611 8000 ( 24 tundi) – eelkõige bussikaardi sulgemine ja rikked, kuid ka muu nõuanne. Kõnejärjekord on pikem.
  • tasuline infotelefon         11 800 (24 tundi, 0,74 €/minut) - eelkõige piletiostu nõustamine, kuid ka sulgemine ja rikked. Kõnejärjekord on lühem
  • Internetis:  www.parnu.pilet.ee           e-mail:   See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. (24 tundi)